Kaua võib?!

Käisin eile ämmaemanda soovitusel kontroll ultrahelis ITK-s, et noh, teine arvamus saada ja lapse ennustatav kaal üle vaadata.
ITK naistearst hindas kaaluks 500g vähem ehk 3900g. Vastupidiselt minu naistearstile, ütles tema hoopis, et pea on tema hinnangul suur ja kõht normaalne 😀 Aga muidugi see ultraheli ongi suht umbmäärane, oleneb ju lapse asendist, masinast, millega mõõdetakse jms tegurid. Igatahes hiiglaslik laps ta ju nii või naa pole, ei oleks 3,9kg hiiglaslik ja mu arvates see 4,4kg poleks ka. Küll aga ütles ta eile, et ma peaksin glükoositaluvustesti minema tegema, et äkki on mul rasedusdiabeet.

Vot see tekitas mul pähe niiiiii palju küsimärke. Mul on kõik vereanalüüsid alati korras olnud, uriin on korras olnud, mu enda kaaluiive on täiesti normis ja nüüd järsku – rasedusdiabeet? How lihtsalt.. See rikkus mu tuju eile nii ära, mida rohkem ma sellele mõtlesin. Jäi siis jutt, et teen täna hommikul testi ära – kui ongi see diabeet, siis kutsutakse neljapäeval esile ja kui ei ole, siis kutsutakse esmaspäeval.

Küsisin siis kõik testi jaoks üle ja tulime Indrekuga kabinetist välja ning autos puhkesin ma lihtsalt nutma :D. Ma ei tea, ma lihtsalt tunnen, kuidas mind kiusatakse juba. See mõte, et pean tühja kõhuga sinna koha peale istuma, tundus nii õõvastav. Mul on ju niigi raske siin lõpurase olla ja istuda ühes asendis on ääretult ebamugav. Plusss ma alati nii ootan oma hommikukohvi ja see jäi ka ju täna ära. No igatahes jah see tegi mind eile megakurvaks, aga õnneks läks üle. Nimelt tähistasime õhtul Indreku õe sünnipäeva ka ja käisime OKOs söömas. Lõpetasimegi täpselt niimoodi, et rohkem ma poleks niikuinii tohtinud süüa, sest tänaseks testiks pidi ju söömata joomata olema.
Hommikul võtsin siis oma paberid näppu igaks juhuks ja sammusin ITK-sse. Võtsin külmkapist kaasa omale sidruni mullivee (hullult isutanud raseduse ajal), et saaksin seda pärast testi juua ja neid belvita küpsiseid ka, kuna ei oskanud eile midagi muud poest kaasa osta :D. Siis muidugi selle glükoosilahuse võtsin ka kaasa (mis on ka mu arvates megadebiilne, et ma ise pidin selle ostma.. naguu annan teile raha ja äkki annate peksa ka mulle veel enne sünnitamist? :D)

Selle panin ka ööseks külmkappi, et oleks hommikul vähe normaalsem seda juua. No jubeeee, mis lörr see oli. Mul magus viimasel ajal nii hullult peale ka ei lähe, pigem tõmbavad soolased toidud, mispärast ajas see mul südame kohe eriti pahaks. Aga no testi sain tehtud ja nüüd olen kodus tagasi juba, õhtul peaksin vastused ka siis saama, et kas kutsuvad homme esile ja olengi tembeldatud üheks päevaks rasedusdiabeedikuks või mitte 😀 Mu arvates kõige tobedam ongi see, et nende esilekutsumiste vahe oleks NELI päeva… mis selle ajaga muutuks? mitte midagi… Aga no mina olen nüüd kõik endast andnud ja teinud, tütreke võiks kingituseks lihtsalt ise välja tulla hoopis 😀 Aga ma sügavalt kahtlen, et ta seda teha plaanib. Hoian teid siis jooksvalt kursis!4 Replies to “Kaua võib?!”

 1. Huvitav, et nii hilja seda testi teha lastakse. Mul tehti suht varakult, et teada saada kas laps tuleb suur või mitte, sest see rasedusdiabeet mõjutab enamjaolt seda kas beebi tuleb suur või mitte. (Vähemalt mulle nii selgitati).
  Õnneks meil ei olnud seda ja poja oli ka sündides 3890g.
  Aga kui sul endal seda jooki ostetud pole siis nad peaksid kohapeal segu valmis tegema ise ju. Ma sain alles peale testi teada, et võib ka ise osta, kuna erinevaid maitseid on valikus ja pidi vähem rõve olema kui see haigla poolt pakutav jook. Aga eks haiglates omad reeglid vist siis.

  Igatahes jõudu ja jaksu sulle nendeks päevadeks 😁

  1. No oligi ajuvaba et pidin seda testi üldse tegema.. aga sain juba vastuse ka – korras oli! Mulle eile öeldi, et pulber/jook peab endal kaasas olema ITKs

 2. Kui su mees on suuremat kasvu, siis laps võib temasse olla geneetiliselt juba. Minu mees oli sündides 5kg ja 60cm pikk ja minu tütar 4,7 ja 57cm.

 3. 42 nädalat ja pidi Keiser olema tänu Uhle, aga ööl haiglas hakkas sünnitus ise pihta ja arstid arvasid et proovi ikka ise,,, aga sain hakkama 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga