39+4 ja arstilkäik

Nii, ma eile küll lühidalt Instagramis kirjutasin teile, et sünnitamas ma veel ei ole, aga mõtlesin teha pikema postituse, et mis mulle siis eile räägiti arstil ja mis nüüd edasi üldse saab.
Ühesõnaga läksin mina eile naistearsti juurde lootuses saada kätte saatekiri esilekutsumisse järgmiseks päevaks – tutkit. Arst tegi ultraheli, laps on hinnanguliselt suur, 4400g. Peaümbermõõt olevat 35cm ja kõhu oma 38cm. DISCLAIMER jah, ma tean et see kaal võib erineda päris sünnikaalust, ei ole vaja mulle seda rohkem kirjutada 😀 Lihtsalt kirjutangi, mida lapsele hetkel hinnati ja mina seda kaalu nii väga ei karda, pigem on huvitav, miks see laps nüüd nii suur on kui eelmine laps oli mul täiesti keskmist kaalu ja mina ise pole võtnud rohkem juurde kui eelmise rasedusega. Kaalud on täiesti samad olnud – algkaal mõlema rasedusega umb 55kg ja nüüd, ehk pmst sünnitama minnes, on kaal 72kg. Lapse kaal aga kilo võrra suurem.. Ma tahan siinkohal mainida, et need lood on väga motiveerivad ja lohutavad, kus suure kaaluga lapse sünnitamine on isegi olnud kergem kui väikse kaaluga, aga no samas tõesti ma ei oska absoluutselt ennustada midagi, kuidas minul seekord sünnitus läheb.
Vasakul 36+3 ja paremal 39+2 😀 ilmselgelt pole enam ruumi kõhul kuhugi venida…

Igatahes ei leidnud mu naistearst esilekutsumiseks vajadust. Avatust mul ka polnud niiet seda venitada ja surkida ei saanud, et emakale teada anda, et oleks aeg tööd hakata tegema 😀 Mingeid valetuhusid pole mul ka olnud ja olen kindel, et kui mul esile kutsuma ei hakata, siis jäängi rasedaks :D. Küll aga peale arstilkäiku rääkisin oma eraämmakaga ITK-s, kes tundus olevat väga mures ikkagi, et see laps on minu jaoks liiga suur juba ja eriti kõhuümbermõõt on ikka üle normi. Ta arutas ka ITK-s töötava günekoloogiga ning nad jõudsid otsusele mind täna sinna uuesti ultrahelisse saata, et noh vaatavad siis ise ka ikka üle, aga ämmakas reedest (40+0) ei tahaks mind edasi lasta, ehk siis arvatavasti ikka hakkavad selle nädala sees esile kutsuma! Põneev, kodu on igatahes korras ja nüüd on meil ka Präänikule kohver pakitud mu vanemate juurde minekuks, et täitsa võib juba sünnitusmajja minna!

Mu jaoks juba kõige tobedam ongi see, et ma tunnen nii kasutuna end, pigem tahaks juba lapse eest hoolitseda ja eluga edasi liikuda, praegu on kuidagi lihtsalt seisak kõige osas :D. aa, mille osas te võiksite kaasa rääkida – kel kogemust, siis millega esile kutsutakse kõige tihedamini? Eriti, kui avatust pole.. Ja kuidas sellega on, et kas mees saab kogu aja kõrval olla või pean pigem seal üksi olema, kuni mingi tegevus reaalselt pihta ka hakkab? Igatahes soovin ma endale kerget sünnitust :D. Lähen käin täna ultrahelis ja siis saan teile ka teada anda, mis plaani nad minuga siis teevad.. Seniks proovin veel kodus viimased koristustööd teha, pesu veel viimast korda pesta ja mingi uue audioraamatu endale valida :D. Aaaa ja siia lõppu veel ainuke positiivne mõte, mis mulle pähe tuli seoses mitte sünnitamisega veel, on see et saan oma ohatised vähemalt ära ravida 😀 Nimelt üleeile suutsin ärgata nii et ninas oli ohatis ja päeva peale tuli ülahuulele ka.. no et ikka oleks kena minna eksole 😀 Nüüd loodetavasti saan vähemalt näo normaalseks enne minekut!16 Replies to “39+4 ja arstilkäik”

 1. Esile kutsumine hakkab toimuma sünnituseelses osakonnas, kus mees saab kohal olla ainult külastusajal. Muul ajal mul ei lubatud, see nagu haiglas olemine. Mees saab jääda su juurde siis, kui sind viiakse sünnitusosakonda ehk sünnituspalatisse. Mul kutsuti esile mingi väikse pruuni purgi sees oleva joogiga, mida jooma pidin. Olen kuulnud ka miskit geelist ja balloonist. Mulle anti 3 päeva seda jooki kuni saadi 2 cm avatus ja tehti veed lahti, siis saadeti sünnitustuppa, kuid kuna vee lahti tegemine ei teinud mitte midagi, siis pandi tilgutiga mingi aine, mida iga 30 min järel aina kiiremaks keerati, sest sünnitegevus ei tahtnud peale hakata. Kuskil 9 ajal tehti veed lahti ja pärast seda toimus see “millegi ootamine” mitu head tundi tilguti all. Veidi enne 15 hakkas sünnitegevus peale ja 4 tunniga sündis laps. Mul oli tegu muidugi ka enne tähtaega sünnituse esilekutsumisega.

 2. Läksin esilekutsumisele nii et avatust polnud ja pandi tampoon, õhtuks oli juba beebi käes 🙂
  Aga jaa mees saab kõrvale tulla alles siis kui midagi juba toimuma hakkab.

 3. Ma loodan, et ära ei hirmuta oma esilekutsumise looga ja kindlasti kõigil lood erinevad. Läksin ka mina suure lapse kahtlusega esilekutsumisele (tegelt sündis 4kg asemel 3,2kg tirts).

  Esimesel päeval oli 0 avatust ega ka mingit märki sünnitama hakkamisest. Sain esimese tableti suu kaudu siis. Terve päev ei olnud mingit märki sünnitegevusest.

  Järgmine päev jätkuvalt avatust polnud ega midagi. Sain uuesti tableti. Õhtuks seis jätkuvalt 0 ja soovisin koju minna, aga ei lubatud, kuna esilekutsumine alustatud. Ma elasin reaalselt haiglast 5 minuti kaugusel ja elu tundus nii ebaõiglane tol hetkel 😀

  Kolmas päev enam rohtu ei antud ja oli nö ootamise päev. Öösel hakkasid siis ise veed tilkuma, mis tehti täielikult lahti siis 4 päeva hommikul. 10 tundi hiljem sündis laps.

  Räige kopp oli ees, et pidin nii kaua eelnevalt haiglas olema ja tegelikult reaalset vajadust selleks ei olnud. Naistearstid omavahel ei suhelnud ja tegelikult uus arst 4 päeva hommikul ütles, et esilekutsumine poleks olnud vajalik.

 4. Mina sain saatelehe esilekutsumiseks, kui 42näd täis tiksus. Läksin reedel haiglasse ja mees saadeti koju. Alustatakse geeliga, mis ei pruugi üldse mõjuda. Mina istusin terve nv sees, ilma, et midagi toimuma hakkaks (geelitati iga päev). Lõpuks esmaspäeval hakkas geel toimima ja sünnitegevus algas. Kuna 20h’ga oli avatust tekkinud ainult 4cm, siis teisipäeval pandi lisaks peale veel tilgutid, mis kiirendasid veidi kogu seda protsessi. Samas oli see mu esimene sünnitus ka, seega eks selle pärast venis kogu see sünnitus nii pikaks (29h). Aga eks iga sünnitus on erinev, seega ei pruugi üldse nii kaua see aega võtta ja võib hakata mõjuma ka esimesest geelitamisest, aga soovitaksin ikkagi vaimu valmis panna selleks, et võid oodata haiglas sees päevi enne kui midagi reaalselt ka toimima hakkab.

 5. Läksin ka esilekutsumisse, nädalaid oli 40+6.esimenepäev anti pulbrijooki 3 korda päevas, see ei aidanud midagi. Kuna mul oli lootevett palju siis järgmine päev avati veekott kella 9.30. Kuskil 12 ajal hakkas asi toimuma ja poiss sündis kell 13.16.kaalus 4,3 kg.

 6. 42+0 läksin esilekutsumisele. Enne seda 0 avatust ja 0 tunnet v märki, et see beebi üldse tulla tahaks. Nii oligi! 3päeva sain tabletti ja alles 42+3 lõunaks hakkas mõjuma tasapisi. Edasi tulid veed ja peale seda läks pihta. Sündis ikka alles 21.30 😂 Jõhker!!
  Aga mees sai külastusajal sünnieelses käia, sünnitustoas võib terve aja ollla 🙂

 7. Minul hakati esilekutsuma 4 päeva enne tähtaega seoses preeklampsia ohuga. Kolmapäeva õhtul jäeti kõrge vererõhu (ei allunud ka tablettidele) tõttu sünnituseelsesse osakonda. Sain paraja šoki, sest ees oli ootamas esimene sünnitus ning meest sünnituseelsesse ei lubatud, nutsin ikka paar pisarat. Neljapäeva hommikuks, olenemata magamata ööst, olin juba rahunenud ja mõtlesin tütrekesele ja et varsti juba kohtume 🙂 Siis tuli ka mees mind külastusajal vaatama ja meeleolu läks vähe paremaks. Neljapäeval kell 3 päeval sain esimese pulbrijoogi esilekutsumiseks (kokku sain vist 2 v 3 korda seda juua) ning reede hommikul kell 07.02 sündis tütreke 🙂

 8. 41+0 saadeti esilekutsumisele. Alustati geeliga ning rohkem polnudki vaja. 3 tundi pärast esimest geeli annust oli laps käes. Kolmas laps ja enne geeli panekut oli avatus küll 2 cm, kuid muid sünnituse algusele viitavaid märke ei olnud 😊

 9. Sünnitasin 42+1 , haigla läksin 41+6 . Esilekutsumine tabletiga võttis 3 päeva aega 😬 Avatust polnud, laps alla polnud vajunud, emakael jäik-seega preili oleks ise vist pikalt veel kõhus mōnnanud 😄 Esilekutsumise esimesel päeval olime ühispalatis kus mees võis olla külastusaegadel ,aga kuna üks perepalat vabanes ja me saime juba esimesel õhtul perepalatisse🙏 Seega mees sai koguaeg minuga olla. Teise päev öösel läksin sünnitustuppa, mehel lasin magada peretoas ja plaan oli kutsuda siis kui asjaks läheb. Öösel ei toimunud ikka veel midagi, kolmanda päeva hommikul avati veed ja lasin mehe kutsuda, aga preili sünnini läks ikka korralik 12 h veel 😮 Preili sündis 4160g ja oli 51cm. Kõik oli meil hästi,ise jäin ka terveks (hirm oli suur kui teada sain, et preili üle 4kg 🤭) Seega hästi läks 😊

 10. Käisin 3 nädalat tagasi ITKs esilekutsumisel lootevee vähesuse tõttu. Rasedust oli siis 41 nädalat. 8.märtsil hakati esilekutsuma, avatust (vist?) ei olnud, aga arst ütles etemakakael on pehme ja küps. Hakati andma pruuni pudelikesega jooki. Pidin saama 4x aga sain 3x, siis lasti magama jääda. 9. märsti hommikul 7st hakkasid regulaarsed valud. Sünnieelsest sain sünnitustuppa kuskil 10 min enne lapse sündi, ITK oli täiesti täis. Laps sündis kell 13.48.

 11. Mina läksin esilekutsumisele 1vm avatusega.
  Sain kell 11.mingi pulbrit tehtud joogi. Mida peaks saama iga 3 v 4h tagant kui õigesti mäletan.
  Mees sai kell 2 minu juurde. Kontrolli minnes oli 4cm avatust ja valud.
  Saime sünnitus tuppa, 15.30 avati veed ja 17.21 oli laps rinnal. Meil läks nagu suhteliselt kiirelt see asi. Aga olen kuulnud ja, et mõni istub mitu päeva enne sees. Mulle öeldi ka, et ära siin looda et täna asjaks läheb. Aga näe õnneks löks😅
  Ja laps oli 4.445kg

 12. Mina läksin esilekutsumisele 40+2 seoses kõrge vererõhuga. Mulle pandi kell 11 balloon, mis kohe tunni jooksul õrnad tuhud esile kutsus. Õhtu viieks hakkasin natuke veritsema ja avatust oli 4 cm. Viidi üle sünnituspalati ja avati veed. Peale seda valutasin kuni 02.07 öösel tütar sündis. Pole see esilekutsumine hull midagi😉

 13. Mis pikkus sul muidu on? Ja kõhuümbermõõt? Ma ise 164cm ja raseduse lõpuks oli 106cm kõhuümbermõõt, mis minu jaoks tundus ka liiga suur… kõht oli nii õrn, et katsuda ei saanud. Sünnitasin 41+3 ja laps oli4,3kg.. mõtlen ka, et oleks esile kutsutud, oleks ehk olnud pisem ja sellevõrra kergem sünnitus.
  Muidu ma tean, et vahel saab nii, et kui peretuba vaba siis saate selle võtta ja saaksid seal valutada? Või saad koju tagasi kui kohe asjaks ei lähe?

  1. Ma olen 173cm ja kõhuymbermoot pikali olles 97cm vist oli. Aga jah ma ka seda kuulsin et kui perepalat vaba siis saab seal olla 🙂

 14. Hehee, mul uh näitas lapse arvatavaks kaaluks 4.8kg.
  Sündis 3702g ja 39+4 nädalal. Täitsa ise. Ma olen suht kindel, et hiljemalt reedel sa juba sünnitad 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga